"CEL I Doskonałość w produkcji" - Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox, powieść biznesowa

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 78,00 zł 78.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Podtytuł: "Doskonałość w produkcji"


Tytuł oryginału: "The Goal: A Process of Ongoing Improvement"

Liczba stron: 319

Wydawnictwo: MINT Books

Rok wydania: 2008, wydanie III poprawione

Oprawa: twarda
Format: 17,5 x 24,5 cm

ISBN 978-83-60665-05-3

Pozycja dostępna

Fascynująca powieść biznesowa sprzedana w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie.
Kultowa książka, która zmieniła sposób patrzenia na biznes tysięcy menedżerów.
Alex Rogo jest zabieganym dyrektorem fabryki desperacko próbującym poprawić jej efektywność. Jego fabryka chyli się ku upadkowi. Dostaje 90 dni na poprawę efektów w przeciwnym razie fabryka zostanie zamknięta i pracę straci kilkuset ludzi. Na pomoc przychodzi mu jego znajomy ze studiów - Jonah, pomagając mu przełamać konwencjonalny sposób podejścia do rozwiązywania problemów...

 

Ze wstępu do polskiego wydania:

"Cel I jest książką, która - podobnie jak dzieło Kopernika [O obrotach sfer niebieskich] w astronomii - jest w dziedzinie zarządzania dziełem iście przełomowym, wręcz obrazoburczym, i to z kilku względów.

Po pierwsze, jest to, zdaje się, pierwsza na świecie powieść biznesowa. Gdy na początku lat 80-tych ubiegłego wieku Goldratt zaczął nosić się z zamiarem jej napisania, nikt - absolutnie nikt, włączając w to zaproszonego do współpracy Jeffa Coxa - nie wierzył, że ktokolwiek kupi powieść o zarządzaniu produkcją. A jednak, do dziś sprzedano ponad 4 000 000 egzemplarzy w kilkunastu językach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych i Brazylii, przez Polskę i Litwę do Japonii, gdzie Cel I sprzedaje się lepiej niż Harry Potter.

Po wtóre, Cel I prezentuje rewolucyjny sposób myślenia o zarządzaniu zakładem produkcyjnym, i to w dwu aspektach jednocześnie. Książka przedstawia bowiem dwie przełomowe metody zarządzania: metodę werbel-bufor-lina (drum-buffer-rope) zarządzania produkcją oraz metodę rachunkowości przerobowej (throughput accounting) podejmowania decyzji menedżerskich. Obie te metody zasadzają się na obaleniu przyjmowanych milcząco założeń, tak "oczywistych", że wszyscy zapomnieli o ich istnieniu; tak "naturalnych", że bezrefleksyjnie powtarzanych na każdym kursie zarządzania - a jednak beznadziejnie błędnych i szkodliwych. [...] Z rozmów z wieloma osobami, które Cel I przeczytały, wiemy bowiem, że naśladowanie Alexa Rogo daje praktyczną odpowiedź na pytanie: Jak w ciągu kilku miesięcy podnieść produkcję o kilkanaście-kilkadziesiąt procent, bez dokonywania żadnych inwestycji?"

"Otrzymałem tę książkę w chwili, gdy nasze przedsiębiorstwo było w sytuacji kryzysowej, delikatnie mówiąc. Przeczytałem i dostałem zastrzyk nowej energii i pewności w działaniu. Zaraziłem swój zespół. Osiągnęliśmy sukces. Pochwalę się tylko, że dzisiaj zeszliśmy z zapasów wyrobów gotowych z 15 mln do 2 mln zł, a cykl produkcyjny skróciliśmy z 30 do 8 dni - zniknął problem wąskich gardeł - to wszystko przy ciągłym wzroście sprzedaży. Dziękuję. [...] Ta książka zmieniła nasz sposób myślenia o naszym biznesie, o produkowaniu mebli, o rachunku kosztów, o tym co nas ogranicza i że to jest punkt wyjścia do bieżącej działalności i do usprawnień."

-  Wojciech Gieburowski, prezes Klose, Pomorskiej Fabryki Mebli w Nowem [źródło: CEO - Magazyn Top Menedżerów]

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl