"Wolność Wyboru" - Eliyahu Goldratt, Efrat Goldratt-Ashlag

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Tytuł oryginału: "The Choice"

Liczba stron: 231

Wydawnictwo: TOC Consulting S.C.

Rok wydania: 2012, wydanie uzupełnione

Oprawa: miękka lakierowana

Format: 14,8 x 21 x 1,2 cm

ISBN 978-83-935224-0-8

Pozycja dostępna

Od wydawcy:

Zawarte w książce przykłady realizowanych na całym świecie, również w Polsce, holistycznych projektów usprawniających w oparciu o Teorię Ograniczeń (TOC) pokazują jak wielki potencjał wzrostu i rozwoju tkwi w każdej organizacji, i jak znacząco można poprawić nawet bardzo dobre wyniki.

Poprzednie książki dr Goldratta mówiły o zastosowaniach i wynikach wdrożeń Teorii Ograniczeń. Ta prezentuje swoisty kod TOC - mechanizm tworzenia przełomowych rozwiązań.

Czy każdy konflikt może zostać usunięty?

Czy każda sytuacja jest niesłychanie prosta (bez względu na to, na jak złożoną początkowo wygląda)?

Czy każda sytuacja może być znacząco poprawiona?

Czy zawsze istnieje rozwiązanie wygrany-wygrany?

W książce "Wolność Wyboru" Eli Goldratt w dialogu z córką Efrat Goldratt-Ashlag prezentują sposób postrzegania i analizowania rzeczywistości zarówno biznesowej jak i tej mającej wpływ na nasze osobiste sukcesy i poczucie, że żyjemy pełnią życia. Praktyk biznesu i psycholog organizacji rozmawiają o narzędziach i procesie, którymi Eli Goldratt posługiwał się tworząc i rozwijając TOC.

TOC wykroczyło poza obszar biznesu i zarządzania znajdując zastosowanie między innymi w służbie zdrowia, edukacji, doradztwie, instytucjach rządowych, rolnictwie i rozwoju osobistym. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są przełomowe rozwiązania, a rzeczywistość stawia przed nami kolejne wyzwania. Wszędzie tam, gdzie musimy dokonywać wyborów.

Przedmowa do wydania amerykańskiego:

Milionom czytelników na całym świecie Eli Goldratt znany jest pewnie w głównej mierze jako guru biznesu. Ci, którzy znają go nieco lepiej, mogą postrzegać go również jako naukowca i nauczyciela. Są też tacy, dla których jawi się najprawdziwszym geniuszem, choć akurat tego zaszeregowania bardzo serdecznie nie znosi i z całych sił stara się przed nim wzbraniać. Mam zaszczyt być jego wydawcą, redaktorem i przyjacielem od ponad dwudziestu pięciu lat, toteż dla mnie jest on każdą z wyżej wymienionych postaci, a poza tym – co chyba oczywiste – wiem, że kryje się w nim dużo, dużo więcej. Dość szybko zorientowałem się, że tak naprawdę Eli szuka sposobu, by zademonstrować, że samo podejście i metodologia nauk ścisłych mogą, czy wręcz powinny być zastosowane w naukach społecznych. Początkowo obrał sobie za cel naukę o zarządzaniu, wychodząc ze skądinąd słusznego założenia, że skoro w tej dyscyplinie nauk społecznych wyniki są wymierne, to nawet najbardziej zatwardziałym sceptykom trudno będzie kwestionować wyższość technik właściwych naukom ścisłym. Patrzyłem potem z niedowierzaniem, jak świat biznesu – powoli, acz nieubłaganie – ugina się pod naporem idei Eliego, i to mimo faktu, że spora ich część stanowiła wówczas drastyczne odstępstwo od tradycyjnego kanonu myślenia. Dziś jego teoria ograniczeń (Theory of Constraints) wykładana jest w niemal każdej szkole biznesu, ujmuje ją prawie każdy program MBA, a wykorzystują tysiące przedsiębiorstw i instytucji rządowych na całym świecie; znalazła swoje praktyczne zastosowanie w bez mała każdej sferze działalności człowieka: od przemysłu i handlu, poprzez ochronę zdrowia, aż po edukację.

W odróżnieniu od większości Czytelników, miałem okazję widzieć Eliego w akcji. Ramię w ramię walczyliśmy na nieprzyjaznych terytoriach przemysłu wydawniczego (gwoli wyjaśnienia dodam, że jest to branża, która traktuje samą siebie jako wyjątkową, a ograniczenia, jakie sobie narzuca, należałoby wyryć w kamieniu). Mimo wielu przeciwności, wspólnymi siłami udało nam się opublikować dziewięć książek – książek, które z czasem zostały przetłumaczone na dwadzieścia siedem języków i sprzedały się w milionach egzemplarzy. Osiągnęliśmy sukces, pozostawiając daleko w tyle twórców wielu innych bestsellerów i zachowując na rynku stałe miejsce dla naszych publikacji. Posłużę się tylko jednym, ale za to bardzo znamiennym przykładem: pierwsza książka Eliego, „Cel”, rozchodzi się teraz rokrocznie w takim samym nakładzie, jak dwadzieścia lat temu. Czy biorąc pod uwagę miliony przeczytanych, ale wciąż dostępnych woluminów, można sobie wyobrazić większy sukces wydawniczy? Jasne, że popełnialiśmy również błędy, lecz każdy z nich prowadził nas do nowych pomysłów, motywował do poszukiwania lepszych rozwiązań, wymuszał zmianę postaw, co w efekcie potęgowało tylko rozmiary osiągniętego sukcesu.

W miarę upływu czasu zacząłem sobie coraz wyraźniej uświadamiać, że Eli stworzył i konsekwentnie rozwinął znacznie więcej, aniżeli to, o czym pisał – nabrałem przekonania, że wypracował własną pragmatyczną filozofię życia, która nie tylko przyświeca jego pisarstwu, ale też kieruje całym jego postępowaniem. Nic zatem dziwnego, że postanowiłem namówić go, by swoim niepowtarzalnym podejściem podzielił się – na piśmie – z innymi. Mijały lata, zaczęły mijać dekady, a on uporczywie odmawiał, twierdząc, że nie jest jeszcze gotowy. Aż wreszcie odniosłem zwycięstwo, którego rezultatem jest ta oto książka. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wyrazić nadzieję, że jej lektura okaże się dla Czytelników równie przyjemna i pożyteczna, jak dla mnie.

Laurence Gadd
North River Press

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl